Yatlar İçin Perde Sistemleri

Perde sistemleri, denizin tadını çıkarmak isteyenlere daha lüks ve özel bir deneyim yaşatmak için tasarlanmıştır.Motorlu motorsuz her tür tekne yat perde sistemimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için arayarak iletişime geçiniz.

Yat Perde Sistemi Motorlu

Perde sistemleri yat sahibine ihtiyacına göre dilediği gibi açıp kapama imkanı sunar. Ayrıca kabinlerinde ne kadar güneş ışığı görmek istediklerine bağlı olarak içeriye veya dışarıya bakan bir konfigürasyon arasında seçim yapabilirler.

Yatlar İçin Perde Sistemi

Bu perde sistemi yatlarda lüks ve konforlu bir ortam sağlamak için kullanılabilecek bir tasarımdır.

Sistem, perdeler için bir ray oluşturmak üzere güverte başlığına monte edilen bir raydan oluşur. Perdeler raylara monte edilir ve indirildiğinde pencere açıklığının tamamını veya bir kısmını kaplar.

Tekne ve Yatlar İçin Perde Sistemleri

Bu bölümde bu sistemlerin zaman içinde yatlarda nasıl kullanıldığını ve günümüzde nasıl kullanıldığını tartışacağız.

Yatlar genellikle eğlence veya spor amaçlı kullanılır. Ticari kullanım için tasarlanmamışlardır. Yat genellikle suya demirlenir, ancak bir rıhtıma da demirlenebilir.

“Yat” terimi 1715’ten beri kullanılmaktadır ve Hollandaca avcılık veya kovalamaca anlamına gelen “jacht” kelimesinden türemiştir.

Bir yat tipik olarak uzun dar gövdeli tek direkli bir teknedir ve baş-kıç yelkenli (iki direkli bir tekne) olarak donatılır.

Pergel yelkenler pruva direğine, ana yelken ise ana direğe ayarlanır.

Bazı yatların sadece bir direği vardır, ancak bu, stabilite eksikliği ve artan risk nedeniyle nadirdir.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.